CONCERT SIMFONIC

Ora 18,30 (vineri

Dirijor: LIVIU CONDRIUC
Solişti: DANIEL ANTON, clarinet
SERGIU CEBOTARI, clarinet

În program:
P. Bentoiu – Suita ardelenească, op. 6
F. Mendelssohn-Bartholdy – Piese de concert pentru două clarinete şi orchestră (nr. 1 – op. 113, în fa minor; nr. 2 – op. 114, în re minor)
W. A. Mozart – Simfonia nr. 25, în sol minor, K. 183

CONCERT SIMFONIC

Ora 18,30

Dirijor: FLORIN TOTAN
Solist: HORIA MAXIM, pian

În program:
E. Grieg – Concertul pentru pian şi orchestră în la minor, op. 16
A. Glazunov – Simfonia nr. 4, în mi bemol major, op. 48

 

 

CONCERT SIMFONIC

Ora 18,30

Dirijor: LIVIU CONDRIUC
Solişti: DANIEL ANTON, clarinet
SERGIU CEBOTARI, clarinet

În program:
P. Bentoiu – Suita ardelenească, op. 6
F. Mendelssohn-Bartholdy – Piese de concert pentru două clarinete şi orchestră (nr. 1 – op. 113, în fa minor; nr. 2 – op. 114, în re minor)
H. Berlioz – Selecţiuni din „Romeo şi Julieta”, op. 17 (nr. 2, 3 şi 6)

CONCERTUL PENTRU ANUL NOU 2020 HOLOGRAF SIMFONIC

Ora 18,00 

Dirijor: IULIAN RUSU
Solişti: DAN BITTMAN
PAULA SELING
MARIA MIRON, mezzo-soprană
ANDREI FERMEŞANU, tenor
GELU GRAUR
ADDA
trupa HOLOGRAF

În program:

Pagini orchestrale de largă popularitate, lucrări vocale, duete, pop-rock simfonic

CONCERT SIMFONIC

Ora 18,30 

Dirijor: MARTIN STUDER (Elveţia)
Solist: PAUL IONESCU, pian

În program:

F.Mendelssohn-Bartholdy – Uvertura „Hebridele”, op. 26
W.A. Mozart – Concertul pentru pian şi orchestră nr. 20, în re minor, K. 466
P. I. Ceaikovski – Simfonia nr. 5, în mi minor, op. 64

CONCERTUL DE CRĂCIUN

Ora 18,30

Dirijor: TIBERIU OPREA
Invitaţi speciali:GABRIEL COTABIŢĂ
GABRIEL DOROBANŢU
NICOLETA MAIER
, soprană

În program:

Lucrări vocale şi orchestrale de largă popularitate, colinde, recitaluri de pop simfonic ale artiştilor invitaţi

CONCERT SIMFONIC

Ora 18.30 

Dirijor: LEONARD DUMITRIU
Solist: TUDOR BOGDAN BOLNAVU, vioară

În program:

B. Bartók – Dansuri populare româneşti
E. Caudella – Concertul pentru vioară şi orchestră nr. 1, în sol minor, op. 61
L. Dumitriu – „Simfonia în trei mişcări”

CONCERT SIMFONIC

Ora 18.30 

Dirijor: MATEI POP
Solist: OCTAVIAN ALIN LUP, violoncel

În program:

M. Pop – „Suitele maramureşene” nr. 1, 2 şi 3
P. I. Ceaikovski – Variaţiuni pe o temă rococo pentru violoncel şi orchestră, op. 33
J. Brahms – Simfonia nr. 1, în do minor, op. 68

CONCERT SIMFONIC

Ora 18.30 

Dirijor: MATEI CORVIN
Solist: RĂZVAN DRAGNEA, pian

În program:

W. A. Mozart – Uvertura operei „Così fan tutte”
Fr. Liszt – Concertul pentru pian şi orchestră nr. 1, în mi bemol major
J. Haydn – Simfonia nr. 96, în re major, „Miracolul”

CONCERT SIMFONIC

Ora 18.30 

Dirijor: ALEXANDRU GANEA
Solist: FLORIN IONESCU-GALAŢI, vioară

În program:

J. Sibelius – „Vals trist”
H. Wieniawski – Concertul pentru vioară şi orchestră nr. 2, în re minor, op. 22
J. Haydn – Simfonia nr. 104, în re major

Pagini:«1234567...26»
Galerii FOTO
Galerii VIDEO

Filarmonica Botosani - Toate drepturile rezervate!