19 martie 2021

Vineri, 19 martie 2021, ora 18.30

Dirijor: IULIAN RUSU
Solist: IOAN GABRIEL LUCA, corn

W. A. MozartUvertura operei „Don Giovanni”
W. A. MozartConcertul nr. 3 pentru corn şi orchestră, în mi bemol major
Fr. SchubertSimfonia nr. 3, în re major

*Din cauza unor probleme de sănătate, solista Denisa Ifrim, flaut, care era programată iniţial a fost înlocuită cu solistul Ioan Gabriel Luca, corn.

Conform Hotarârii nr 293 din 10 Martie 2021,
având în vedere incidența crescută a ratei infectării cu virusul SARSCOV2, Hotărârea nr. 14 din 12.03. 2021 a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Botoşani și analizând Lista cu Limitele de incidenţă cumulată a cazurilor pe ultimele 14 zile la nivelul UAT din judeţul Botoşani publicatã oficial la data de 18 martie 2021 de cãtre DSP Botoşani, Filarmonica isi mutã activitatea şi concertele în mediul Online, pâna la data la care acestea vor fi din nou posibile în format fizic, cu public în sala de spectacole.

Concertele vor fi transmise online si Live pe pagina de Facebook FILARMONICA BOTOSANI.

General Manager – Mihai Sîrbu